پایگاه علمی 'الزویر' تحریم شد

ایرنا : پایگاه علمی 'الزویر' (موسسه انتشاراتی مقالات علمی که مرکز آن در آمستردام قرار دارد) یر اساس رای اکثریت روسای دانشگاه ها و اعضای بلندپایه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحریم شد و هیات ممیزی دانشگاه ها درصورت مشاهده مقالات علمی در این پایگاه امتیاز پدیدآورندگان را منفی و صفر قلمداد خواهد کرد. 'فرهاد رهبر'، اظهار داشت: ارایه مقالات علمی به بیگانگان به منزله ساخت قصر علمی بیگانگان توسط خشت های دانشمندان ایرانی است که این بنا با تحریم کردن دانشمندان کشور فرو می ریزد. وی پیشنهاد کرد که دانشگاهیان کشور برای مقابله به مثل ،پایگاه علمی 'الزویر' را تحریم کنند و در هیات ممیزی مقالات اگر استادی مقاله ای را به این پایگاه علمی ارایه دهد امتیاز وی را صفر و حتی منفی قلمداد کند.

 دیروز رییس الزویر زنگ زد بهم و پرسید شما ایرانی هستید گفتم آره چطور. گفت تو رو خدا یک خشت فقط یک خشت برسون ما اخرین قصرمون فقط یک خشت کم داره. گفتم به خدا روم سیاه! خشتم تو ی تنور سوخت. گفت سوختشم خوبه بفرست. گفتم عمرن ای بیگانه ی نفهم. فکر کردی.

الزویر بعد از اینکه اینو فهمید درش رو تخته کرد و رفت . حالا قصرهای بیگانگان با خشتهای دانشمندان ایرانی بنا نهاده نمی شود. تک تک خشتها کاخهای قبلی هم به قیمتهای بالا یی دارند به فروش می رسند. ناسا هم تعطیل شده و کارمنداش بیکار شدند. حق بیکاری هم نمی گیرند. پروژه ی دنیاهای موازی کالیفرنیا خوابید. خلاصه همه چیز تعطیل شد و مردم اینجا توی اروپا هم انگیزه ی کار کردن ندارند. ما هم دانشگاهمون تعطیل شد استادم می گه خشتات رو احتکار کن بعد بفروش می تونی یک جزیره بخری . 

 

  
نویسنده : م.س ; ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۳٠
تگ ها :