ملت تو پ

-در ورای گسترش فرهنگ کتاب خوانی در مدارس فنلاند یک درس اختیاری هست به نام "خواندن نوشته ها" در این درس دانش آموز موظف است یک کتاب انتخاب کند و گزارش انرا ارائه دهد. یکی از دوستان فنلاندی تحقیق کرده بود که چگونه در این درس بچه ها تشویق به خواندن می شوند و خلاصه پیشنهاد کرده بود که 1-این درس باید اجباری شود 2- کتاب در مدرسه در ساعات کلاسی باید خوانده شود 3- کتاب را خود دانش اموز باید انتخاب کند.

- واقعن عدم مطالعه در ایران از رفتارها مشهوده. مطالعه ی روزنامه های فقط داخلی یا فقط خارجی هم که ما رو هم کور بار میاره و جز اعصاب خوردی نتیجه ای نداره. زود هم که جو گیر می شیم و خون به پا می کنیم. خداییش دوست ندارم بگم حرکات وحشیانه ازمون سر می زنه اما خداییش من وقتی صحنه های اخبار دیروز  رو دیدم . شرمم شد بگم اینجا ایران است. متاسفم که هنوز عده ای نمی دانند سفارت هر کشور خاک اون کشور حساب می شه. می ری اونجا رو می گیری نماز هم می خوانی. ...این زمین که غصبی حساب می شه. توضیح المسائلت رو باز کن! ...

یادت بخیر سعدی جان

-آسایش دو گیتی مفهوم این دو حرف است   با دوستان مروت با دشمنان مدارا

ابرانی اگه یک کاری بخواد بکنه که به هیچکس نمی گه تا مردم حرف در نیارن سر اخر شاید تقش در بیاد . حالا یه کوچولو می خوایم هسته ای بازی کنیم کل دنیا فهمیده. ایرانی اگه بخواد سر کسی رو کلاه بذاره همچین می ذاره که طرف نفهمه .در کل این شیوه ها اصلن در سیاستمون دیده نمی شه . مثلن ما رو راستیم خیلی رو راستیم خیلی .مرگ بر این و ان رو صریح می گیم بس که شجاعیم و درست. کل دنیا دقیقن شیوه ی عکس ما رو دارن. وای چه ملت تو پی هستیم ما. ایول.. ایول..

 

 

  
نویسنده : م.س ; ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۱٠
تگ ها :