اطلاعات عمومی

می دانم این غر زدن تازه نیست اما واقعن روی اعصاب است.

ما ایرانیها چرا هر چیزی را باور می کنیم. چرا وقتی خبری دریافت می کنیم یا چیزی می خوانیم منشا و مبدا ش را چک نمی کنیم. حالا خبر که هیچ! این دانستنیهای دروغ را چرا با ایمیل به مردم می فرستیم چرا یک چک کوچیک نمی کنیم. چیزی وجود دارد بنام ویکیپدیا. حداقل یک ذره به خودمون زحمت بدیم و یک گشت کوچیک تو اینترنت بزنیم.

امروز یک ایمیل باز کردم که پر از دانستنیها بود و 60% این دانستنیها غلط بود. مثلن

آیا می‌دانستید که:
در زمان جنگ‌های باستانی هنگامی که سپاهیان بدون تلفات از جنگ بر می‌گشتند پلاکاردی حمل می‌کردند که روی آن نوشته بود
(تعداد تلفات 0)
ریشه OKاز این اصطلاح است.

ای خدا منو مرگ !!! حالا اینو از کجاتون در اوردین؟ کلمه ی OK به صورت طنز از oll correct که برداشت طنز all correct هست میاد.هیچ ربطی هم به جنگ باستان نداره.

http://en.wikipedia.org/wiki/Okay . اکثر جاها هم همین داستان اومده اصلن من وقتی دبیرستان بودم معلمم هم اینو می گفت.

یا چمیدونم اون داستان سوتین 2500 ساله که مال زن کوروش بوده. اخه خجالت خووبه به جان من! بعد تازه روی سوتین نوشته خلیج فارس! خدا منو مرگ! من نمی دونم چرا ننوشته دریای خزر همش مال ایرانه. یعنی اگر منشوره ی1 خبر روش می شد می نوشت روی سوتین زن کوروش نوشته انرژی هسته ای حق مسلم ماست! بعد عکسشم زده. بعد اینکه چه جوری فهمیدن مال زن کورشه که یه داستان علمیه در مورد dna که جمیز واتسون و مدال نوبلش با مخ کوبیده شدن به زمین. اه ای ملت ایرانی نکنین این کارها. حالا یه چیه دیگه! اینو دوست پزشکم برام فرستاده بهش می گم این دروغه تو گوگل بزن می فهمی. بعد برام زده. می دونی ما اینجا همه چیمون فیلتره نمی تونیم در بیاریم این اطلاعات رو .. منم نوشتم چطور می ری 100 تا فیلتر شکن واسه فیسبوک پیدا می کنی حالا یه سرچ گوگل نمی تونی بکنی چون فیلتره؟ اگه دوستم نبود حتمن می نوشتم بابا چک کردن نمی خواد تا وسط خبر رو بخونی از خنده می میری ..فکر می کنی مسخرمون کردن با این داستان !!!البته من رو دروایسی ندارم با کسی در این زمینه و اگر این چیزا رو دریافت کنم یه شیلنگ می گیرم روی طرف. واسه همینه من دیگه باکس ایمیلم اکثر اوقان خالیه!

1-منشوره خبر: به زبان نویسنده یعنی منتشر کننده ی خبر

 

/ 2 نظر / 19 بازدید
آفساید

:)) یک مطلب کاملا علمی می خوندم راجع به ریشه تاریخی کلمه Ice cream خلاصه مطلب این بود که این خوراکی محصول کشورمون بوده و در زمان قاجار توسط یک بابایی به اسم کریم ساخته شده!!! این روحیه خودبرتربینی مسخره هموطنان ما بعضی وقتا شورشو درمیاره! http://www.facebook.com/Setade.Mobarezeh یک سری داخل این صفحه می زنید نمونه های خنده دار تری هم هست

منیره

خدائیش راست میگی!! ریشه همه چی به تاریخ ما بر می گرده و بقیه ملتها که نه تاریخ دارن و نه فرهنگ مدیون ما هستن. به شدت موافقم که بابا به خدا ما هیچی نیستیم.......... شاید یه چیزایی قبلا داشتیم، اما مهم اینه که الان همونم نداریم