آموزش آمادگی در برابر بلای طبیعی

در ایران و سایر کشورهای زلزله خیز آموزش آمادگی در برابر زلزله را در مدارس می دهند.  این آموزشها در کشور هموار فنلاند 100% تعطیل است. اما در عوض آموزش آمادگی در برابر بلای طبیعی دیگری داده می شود این بلای طبیعی زمستانها می خوابد و بهار بیدار می شود.ما اولش خنده مان می گرفت از وجود این بلای طبیعی . و همیشه با مهربان همسر در موردش جک می گفتیم. تا اینکه متوحه شدیم در منطقه ای که ما زندگی می کنیم پنجاه هزار بلای طبیعی یا همان خرس وجود دارد. گهگاهی هم کسی تعریف می کرد که خرسی را در روستایی دیده و... خرس همیشه مرا یاد خرس مهربون و خرس قهوه ای و ...وگلنار می انداخت . اما فهمیدم باید با این داستانها خداحافظی کرد.نخندید به این مسئله . انشاالله گذارتون بیوفته به کاریالا اونوقت بهتون می گم.

اما آموزش رویارویی با خرس:

اگر خرس گوشهایش ایستاده بود یا همان سیخونکی بود یعنی خرس آرام است . به آرامی به پشت عقب عقب حرکت کنید 1و دور شوید. اگر خرس گوشهایش خوابیده باشد یعنی خشمگین است احتمالن شما بین مادر و بچه خرس قرار دارید هول نشوید .از درخت هم بالا نرید چون خرسهای واقعی نه کارتونی می توانند از درخت بالا بیایند .خونسردی خود را حفظ کنید .هول نشوید همونجا باید بایستید تا خرس شما را بخورد. یاد خرس مهربون بیوفتید که خیلی درد تان نگیرد.

1-اگر خرس پشت سرتان بود همشهری بازی در نیارید عقب عقب برویدااا

/ 4 نظر / 4 بازدید
یک بنی

[خنده] ما هم در ولایتمان گراز داریم. اما ما را که می بیند فرار می کند! فقط مانده ام این از هیبت و جبروت ماست یا از ترسویی گراز [نیشخند]

مهدیه

داشتم پشمک می خوردم بد جوری یادت افتادم ، گفتم بهت بگم پروژه ی پشمک همچنان ادامه داره :)

الهه (مامان تارا)

این توصیه ها رو خودت جدی بگیر مهدیه. مواظب خودتون باشین. تنهایی نرید جنگل

لیلا

جلو کسی نگیا من تا حالا نمی دونستم خرسم ادم می خوره .بابا دمت گرم وبلاگت خیلی جنبه اموزشی داره