2 نکته

1-تا به حال شده به آدمهایی بر بخورید که دوست دارند در بعضی زمینه ها با بقیه فرق داشته باشند و همه چیز را هم همانطور جلوه می دهند اما واقعن آنها مثل همه هستند دقیقن همان چیزی که دوست ندارند باشند.

این را کم کم می فهمی! یعنی یکجایی که دیگر نمی شود بازی کرد می فهمی ، تجربه م به من می گه این آدمها همیشه تاکید دارند که اینطوری نیستند و طور دیگری هستند خیلی تاکید دارند. خیلی دوست دارم بدانم چرا؟ چرا مثل بقیه بودن خوب نیست. از دید من اگر خیلی متفاوت باشی می بازی چون تمام انرژیت را می گیره برای نشان دادن آنطور که نیستی! درست مثل تعارف کردن است در زمانی که تو گرسنه ای و غذای خوشمزه بهت پیشنهاد می شود و تو نمی خوری چون تعارف کشنده می کنی. (نمی دونم این چه ربطی داشت) حالا!!! این فرضیه فقط برای آسیایی هاست. مورد اروپایی آمریکایی ندیدم. خداییش خودت باش! اینطوری بهتره اااا

2-به گفته ی یکی از دوستان فنلاندی در تحقیقات فرهنگ و زبان شناسی که انجام گرفته دیده شده میزان پیشرفت صنعت و تکنولوژی درجامعه روی زبان و رفتار ادمها اثر دارد هرچه این میزان بیشتر باشد ادمها رک گو تر و خودخواهترند(این خودخواه رو خودم اضافه کردم چون دوست داشتم). از بررسی که روی زبانها انجام شده رک ترین زبان و بی حس ترین آنها، زبان آلمانیست. زبان فارسی جز زبانهایی ست که رک و صریح نیست و نشانه ها و علایم زیادی دارد که طرف را می ترکاند تا منظورش را مستقیم بگوید. فنلاند نیز جز کشورهاییست که مردمش صریحند اما رک به معنای واقعی نیستند و اینرا به خاطر جنگلی بودنشان تعبیر می کنند(جنگلیش رو خودم اضافه کردم منظورش همین بود..کلمه ش رو پیدا نمی کرد).(ترکیدم تا اینو ترجمه کردم! شرمنده! من فارسی یادم رفتهسبز !)

/ 0 نظر / 14 بازدید