نظر شخص من

١-انگار یک چیزهایی هست که فقط مخصوص ما ایرانیهاست. یک سری خصوصیاتی که انگار هیچ جای دنیا یافت نمی شود. شاید همیشه از خصوصیات بد نوشته ام اما امروز باز یاد خصوصیات خوب افتادم. به نظرم صبری که ما داریم کسی ندارد. یاد گرفته ایم گذشت را صبر را و  دلی داریم که می تواند ببخشد و به ادمها لبخند بزند.اینجا زیاد می بینم بی صبری همسران ،بی معرفتی دوستان نسبت به هم، گذشت معنای خاصی ندارد. شاید در مواردی گذشت را دیدم که طرف ضرر ندیده. بخشش چیزهایی که به ان نیاز ندارند همسران منافعشان را ترجیح می دهند. و..و.. حرف از اکثریت ادمهای اینجاست نه همه.انگار هیچ چیز با هم یکجا جمع نمی شود.

٢-دیشب وقتی توی چادر در جای با صفایی خوابیده بودیم ساعت دو نصف شب عده ای امدند که اتشی بر پا کنند و نوشیدنی بنوشند و قهقهه سر دهند. محلی که ما کمپ زدیم جایی بود برای آتشی و کبابی . محلی که برای عموم آزاد است یعنی هر کسی حق دارد و به من ربطی ندارد که دیگری اینجا چه می کند. با از خواب بیدار شدن ما و جمع کردن چادر و رفتن به جایی دیگر ککشان هم نگزید. به هر حال اینجا فقط حق داری در محدده ی خانه ی خودت ادعا داشته باشی. گرچه نادر است این حرکات اما ... می پذرم  حرف دوستان اروپاییم را که مصرف زیاد الکل بزرگترین مشکل اینجاست.

/ 5 نظر / 4 بازدید
سیما

ای بابا... این خصوصیتمون هم احتمالا ارثیه وگرنه ماها اونقدرها هم خصوصیت مثبت نداریم! یعنی خودشون هم نسبت به مصرف زیاد الکل ناراضی هستن؟ عجیبه[گل]

منیره

من با سیستم خودمون موافق نیستم، صبر و گذشت، معمولا باعث میشه آدمها از هم متوقع شن! همونطور که مهرورزی به طرف مقابل باعث میشه انتظار آدم بره بالا! گذشت وقتی خوبه که واقعا گذشت باشه، اما اکثریت ماها، مواردی رو که گذشت کردیم رو حتی اگه به روی طرف نیاریم، اما تو ذهن خودمون نگهش می داریم.

فرزاد

جانا سخن از دل ما می گویی مرسی از دید خوب به مشاهدات

حمید

درسته ... البته این اندک خصوصیات نیک باقیمانده از گذشته هم متاسفانه به مرور کمرنگ و کمرنگ تر می شود اگر یاد نگیریم رسوم بد رو اصلاح کنیم و خوبهاش رو هم به نسل بعد انتقال بدیم... و یاد نگرفته ایم. ممکنه یه روز از اونجا برگردین و فکر کنین برنگشتین یا دیگه فقط زبانی شبیه فارسی بین هموطناتون رایج شده... اصلا نترسید!!

نرگس

همسران منافعشان را ترجیح می دهند چه خوب!