اگر یک کم گیر بدیم به قرآن و بخونیمش اگر بشماریم می بینیم یک جمله یه جورایی خیلی تکرار شده

"آنان که ایمان اوردند و در راه خدا انفاق کنند"-انفاق... چیزی که خیلی کم تو کار ما شاید دیده بشه.چیزی که من اینجا می بینمش.عمرا کسی از پولی که بدست میاره خرج کنه اما مالیات سنگینی می پردازن .مالیاتی که به خاطر بازنشسته ها و بیکاران و بیماران کشور پرداخت میشه.دولت این مبلغ رو ماهیانه کسر میکنه.اگر ماهیانه درامدت بیشتر از ۴٠٠ یورو باشه باید مالیات بدی چقدرش و درست نمی دونم اما میدونم کسی که ٣٠٠٠ تا حقوق می گیره ٨٠٠-٩٠٠ تاش واسه مالیات کسر میشه.دولت آلمان شعارش کشور بدون فقره. اینجا کسی به اوون معنا فقیر نیست.کسی از گرسنگی نمی میره.بیکارها ٣۵٠ تا در ماه می گیرن هر بچه ای که در آلمان متولد بشه ١۵٠ یورو ماهیانه دولت بهش حقوق میده.فرقی نداره کجایی باشه.

خوب انفاق چیه؟ به زور نیست همه قبولش دارن و این پول رو ماهیانه می پردازن.همه دارن فقر رو از بین می برن.شاید من معنی انفاق رو نمی دونم اما همین که اینجا می بینم چنین برنامه ای وجود داره لذت می برم.هیچ وقت یادم نمیره یه بنده خدایی که خیلی هم مذهبی بود به هزار تا ترفند علوم دینی خودش رو از گیر خمس در میاورد که آره خمس شامل ما نمیشه.. مثلا اگه طلا در سال استفاده نشه خمس بهش تعلق می گیره..شب آخره سال طلا شکسته هاشو به خودش آویزون می کرد که مبادا خمس بهش تعلق بگیره...خدایا الحق که حق داشتی هزار جا بگی "اگر تفکر کنید..اگر تعقل کنید" چقدر وضعمون خرابه بابا نماز بخونیم کسی نمیگه نخونیم..روز بگیریم اما به این مسائل هم توجه کنیم دیگه..یاد گرفتیم وقتی کارمون گیره نذر و نیاز و...تازه نذر چی می کنیم ١٢۵٣ رکعت نماز شب اول قبر ننه ی اصغر بخونیم..خدایا به کسی توهین نمی کنم ..هر کسی به راه خودش تو رو می پرسته ..اما...

به من حداقل عقلشو بده که فکر کنم.

/ 6 نظر / 4 بازدید

خداييش عکس‌‌هاي خوبي انتخاب مي‌‌کنين. کار خودتونه؟

شيما

سلام. حال یک کرمانی در جرمانی ما چطوره؟ خوبی ؟ نماز و روزتون قبول. راستی میتونم لینکت کنم؟ موفق باشی. وبلاگ خیلی با حالی داری.

الهه

سلام این حرفت رو قبول ندارم راجع به خمس در واقع خمس همون مالیات امروزیه. منتها قوانین ما بروز نمیشه. تو کشور اسلامی ما یا باید همون مالیات از مردم گرفته بشه که البته فقط زورشون به کارمندها میرسه و اونهایی که درآمدهای بالا دارن راه در رفتن از زیر مالیات رو هم بلدند که این هم با یه کد ایمنی که ما اینجا داریم قابل حله یا اینکه خمس رو به جای مالیات بگیرند که اون موقع کنترل کردنش آسون نیست.

مژگان

اینجا هر چی حقوقت پایین تر باشه، احتمال اینکه مالیات ازش کسر بشه بالاتر میره. جالب اینه که هنوز میزان قرارداد و حقوقت معلوم نشده درصد مالیاتش کسر شده... امااااا اگه پولدار باشی وضع کاملا فرق می کنه.

؟

اگه یکی اسم نامزدش اصغر باشه حسابی از دستت دلخور می شه ها.....مثل من[عصبانی]

کرمانی در جرماني

من در اینجا به نوبه ی خودم از تمام کسانیکه اسم نامزدشون اصغره یا به به هر نحوی با اصغرها سرو کار دارن عذر می خوام من منظورم فقط یک مثال بود و میگم که مرا ببخشید باشد که رستگار شوم چه بسا نادمین رستگارند