ایمیل

  یک عکسی دریافت کردیم که عکس برتر سال بوده و در زلزله ی چین گرفته شده بود صحنه ی دلخراش کودکی در آغوش مادرش زیر خروارها خاک. ..دلخراش و سوزنده .چند روز بعد همون عکس باتوضیحاتش که مردم صدای گریه ی کودکی را شنیدند و  کلی خاکها رو کندن و کنار زدن تا رسیدن به بچه ای که مادرش اونو جوری در بغل گرفته که بچه بتونه نفس بکشه. عکس هم ضمیمه شده واسه صحت مطلب. حالا چه جوری بچه اکسیزن گرفته بود زیر اون همه خاک من نمی دونم. فقط  احساسات من و ملت ترکید.  چند روز بعد همون عکس با داستان کامل رسید که  عکاس یا چمیدونم گروه نجات دیدن که بچه داره گریه می کنه زمین و می کنن و.. ویک موبایل هم توی دست مادره هست که یک تکست نوشته اون وسط :که فرزندم اگه زنده موندی بدون من تا آخرین لحظه دوستت داشتم و خواهم داشت.  عجب احساساتم ترکید. به به ..

اما من سوالی دارم که وقت زلزله مادر داشته اس ام اس می فرستاده بعد زلزله شده رفته بچشو بغل کرده موبالش رو هم ول نکرده به امون خدا ؟یا اینکه مادر تا زلزله شده رفته بچش رو بغل کرده بعد دنبال موبایلش رو برداشته می دونسته بالاخره نیاز میشه. نمی دونم والا... والا من که زلزله دیده ام باید بگم آدم وقت زلزله از ترس هیچی حالیش نمی شه . زمین زیر پات می لرزه که زمین می خوری. پس احتمالن مامانه داشته اس ام اس می زده ...اما چینی که اس ام اس نمی زنه !چینی کار پرخرج نمی کنه! خلاصه من نمی دونم ...و اینکه من که می خوام یک تکست بنویسم با داشتن اکسیژن و شرایط خوب چشم بسته نمی تونم درست و دقیق در بیارم اما مامانه چه توپ دقیق در آورده. شایدم همه ی این جملات به زبان چینی یک حرف میشه... اینم میشه.

در کل مرده ی داستان سراییه ملت فهیمم. اصلن یه چی می گم اااا. بارها نوشتم که ملت نباید هر چی دم دستشون میرسه رو فوروارد کنن.  اول بفهمیم صحت داره یا نه. بعد بفرستیم واسه شونصدتا ادم.

حالا فکر نکنین داستان به همین سادگیهاست. نمونه اش ایمیلی که چمیدونم فرزاد حسنی مجری تلویزیون از چمیدونم فلان خواننده ی لوس آنجلسی عذر خواهی کرده ...یک سرچ خود خودم زدم دیدم یک جایی شخصی بنام فرزاد حسنی از چمیدونم یکی عذر خواهی کرده که اصلن به کسی ربط نداره. حالا اون عکسای بنده ی خدا مجری تلویزیون رو چسبوندن و انگ و منگ و چمیدونم هرچی چسبوندن به این و اون که ... با عکس و مدرک و چرت و پرت این نمونه شاید برا من مهم نباشه. اما بابا طرف یک آدمیه که مردم می شناسنش...  بابایی که ایمیل فرت فرت فوروارد می کنی اگه چیزی که داری می فرستی دروغ باشه تو هم مسئولی . خواهشن ملت یک زحمت به خودشون بدن یک سرچ کوتاه بزنن گند اکثر ایمیلها در میاد.

اما در کل ملتمون رو می خوام !!جدیدنچیزهایی در اومده. این ایمیلهای شانس و خوشبختی در عرض نیم ثانیه و اگه اینو نفرستی یا تو می ترکی یا کل اعضائ خونوادت. اینقدر بدست اوردن پول و خوشبختی راحته ..میگی نه؟ من چند تا از این ایمیلها تو جیبم دارم واست می فرستم بعد تو به بقیه می فرستی بعد پولدار میشی یا خوشبخت می شی ،شوهر نداری گیرت میاد، زن می خوای فردا زن می گیری..اصلن توووووپ. اما حواست باشه اگه نفرستی بر عکسه ها تصادف می کنی می میری. در کل می ترکی.  همشون هم خارجین ها!!! اصل. نسخه ی ایرانیش رو یک ایرانی همیشه توی یک شرکت عظیم خارجی یواشکی در آورده ترجمه کرده فرستاده برا من و تو. 

ای دلم می خواد اون کسی که از اینجور ایمیل ها می سازه ببینم... می خوام ازش بپرسم اینا رو از کجاش در میاره.

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
مینا

اصلا قشنگ نبود همش به ایمیلهای فورواردیه من توهین کردی اگه دیگه برات ایمیل فوروارد کردم[نیشخند]

منیره

این بابا رو اگه منم گیر بیارم آنچنان می زنمش که خون بالا بیاره حالا اینا ورژن خارجیه، اس ام اس های فارسی رو چی میگی! تو ایران یادمه چند سال پیش از این اس ام اس ها میومد و خدا میدونه مخابرات چقدر سود میکرد. من که هر کی برام میفرسته ازش می پرسم، تو که فوروارد کردی، صبر می کنم تا نتیجه اش رو به من بگی، بعدش من به همه مردم دنیا میفرستم