متن ایمیل 120 سال دیگه

( من دانش سیاسی ندارم و این متن نشان دهنده ی حمایت از کسی یا نظامی نیست. پس لطفن بی تعصب و ازاد بخوانیدش و بدانید نویسنده یک فرد معمولیست مثل همان راننده تاکسی که سوار ماشینش می شوید و برایتان داستانی تعریف می کند)

دیروز شاه و ابا و اجدادش در ایران نفرین می شدند و عیاش خوانده می شدند. حالا کرور کرور ایمیل داستان زیبا و آموزنده ازشان در امده. کاش آدمها گاهی تاریخ بخوانند. در کل انگار مردم ایران عادت دارند به بهتر دانستن نظام قدیم حاکم. دور از ذهن نیست که 120 سال دیگه  (شاید) بچه ی نوه ی من متن ایمیلی بخواند این چنینی

  122 سال پیش رییس جمهور ایران قانون یارانه ها را راه انداخت در انزمان مردم ایران چندان از اوضاع کشورهای دیگر خبر نداشتند و دانش اقتصاد در ایران به سختی پیشرفت می کرد عده ی زیادی با او به مخالفت برخواستند و... اینگونه است که امروز ایران نظام امنیت اجتماعی شامل حق بیکاری و.. را دارا شد. 

 سالهای پیش مردم فرت فرت در سانحه های تصادف می مردند مثل مرگ در اثر وبا 200 سال پیش. 120 سال پیش قانون های راهنمایی رانندگی به طور جدی با جریمه های سنگین شروع شد و مردم را ترکاند درآنزمان... به خاطر همین است که امروز هر کسی قادر به دریافت گواهینامه ی رانندگی نیست . مرگ ناشی از تصادف به 99% کاهش یافته. و امروز نظم رانندگی با 200 سال پیش اروپا برابری می کند(شیلنگ روی ایران)

120 سال پیش مردم ایران گر گر نفت و گازمون رو سوزوندن رفت. و اگر قیمت انرژی بالا نرفته بود ما الان برق هم نداشتیم

120 سال پیش مردم از نظام حاکم ناراضی بودند.......

 

حسنها و عیبهای ی یک نظام را تاریخ معلوم می کند. این درست نیست که ما فقط حسنها را ببینیم یا فقط عیوب را.

/ 3 نظر / 4 بازدید
مریم

خودتونو مردم قلمداد نکنید...لطفا

فرزاد

Dislike[شکست]

فرزاد

[متفکر]