اعتماد

تو می دانستی اما چیزی نگفتی. می دانستی که به قولی زیر آبی رفته اما چیزی نگفتی. من نمی دانستم. خودم را همیشه در روابط اجتماعی زرنگ می دیدم که به راحتی می توانم ادمها را بشناسم. تو نه ساده تر از من آدمها را نگاه می کنی. همیشه ارام و متین و مهربانی. تنها کسی هستی که وقتی محبت می کنی بی منت است کارت. بی چشم داشت بی توقع. آدمها این را در تو دیر می فهمند اما حتمن می فهمند. تو می دانستی که که دوست نبودند. تو فهمیده بودی و من نه . من که خیلی زرنگم. می دانم منافع ادمها برایشان مهم است قطعن هم طبیعی باید باشد اما نه به هر قیمتی. امروز فهمیدم رو دست خوردیم . شوکه شدم . اما تو نه. ارام از کنارش گذشتی. گفتی خیلی وقت است می دانی که تو را پل کردند وبعد گذر ..خداحافظ.

خوب که فکر کردم ناراحت نشدم. خوشحال شدم. خوشحال از اینکه بی انکه بدانم خصوصیتت این است با تو زیر یک سقف زندگی می کنم. دلم نشکست اینبار. نشکست چون می دانم انها تو را از دست دادند و این یعنی بازنده بودن.

ما ایرانیهای مقیم خارج خیلی بدبخت و نفهم خواهیم بود که در یک سیستم سالم سالها زندگی کنیم و هنوز یاد نگیریم که پیشرفت دیگری در کنار ما باعث پیشرفت خودمان می شود. شاید بشر موجودی حسود باشد اما باید بفهمد که برای بالا رفتن باید خودش را بالا بکشد نه دیگران را پایین. متاسفم برای همه ی ایرانیهایی که باعث از بین رفتن اعتماد بین جمع کوچکشان در خارج از ایران می شوند. اما باز هم هرگز فکر نمی کنم همه اینگونه باشند.

/ 6 نظر / 39 بازدید
razie

خوش به حال کسی که برنده واقعیه. یعنی آدمایی که باهاش طرف میشن وقتی به وجدان رجوع میکنن حق رو به همون برنده واقعی می دن ولی منفعت طلبی یا غرور یا... نمیذاره باخت خودشون رو اعلام کنن و... چه خوب که به این نوع برنده بودن خودمون افتخار کنیم ولی یه نکته... از کنار چیزایی که خش انداختن به دلمون نگذریم چون میشن زخمای عمیق و کهنه آینده، حلشون کنیم و رفعشون کنیم. می بینی ، حرفایی نوشتم که خودت بلدی.

مژگان

بحث خیلی جدیه من سکوت می کنم. [خنثی]

لیلا

این حسادتها مختص ایرانی های مقیم خارج نیست .این روزا حسادت وزیر اب زنی مد روز شده .قدیما وقتی یکی تو ی فامیل موفق می شد همه خوشحال بودند وبهش تبریک می گفتند اما حالا اولش موفقیتشو باور نمی کنند بعدم سریع می گن باند و باند بازی کرده بعدشم خودشونو خفه می کنند تا به جایی که اون رسیده برسن . اگر یکی برا تحصیل بره خارج از کشور می گن خنگ بود ایران جاش نبود

لیلا2

اگرایران بمونه دانشگاه ازاد یا ژیام نور بره بازم خنگه اگر یه دانشگاه سراسری درست و حسابی بره که باند و باند بازی کرده .اگر ازدواج کنه شوهرش خوب بشه که حتما طرف یه عیب و نقصی داشته اینو گرفته .اگر شوهرش مثل همه ادمای دنیا یه چندقلم مشکل داشته باشه که بله خوب همین طرف هیچی نبوده اومده سراغ این .اگر وضع مالی ادم خوب باشه که کلاهبردارومال مردم خوره .اگر وضع مالیت بد باشه که خلایق هر چه لایق حقشه لیاقتش بیشتر از این نیست .راستی یادم رفت بگم از نظر خیل عظیمی از فامیلای خود ما اونایی هم که خارج از کشورن همشون دارن اب کباب می کنن .راستی مهدیه اب کباب کرده چه مزه ای می ده؟!

لیلا3

بعد از همه این حرفا امیدوارم حالت خوب باشه ودلم برات خیلی تنگ شده[گل]

لیلا

اره اب کباب می کنه یعنی اینقدر فقیره که هیچی نداره بخوره .